Wolumetria twarzy - najnowsza metoda na przywrócenie twarzy wyglądu z lat młodzieńczych bez użycia skalpela i innych inwazyjnych metod chirurgii plastycznej!
Wskazania do zabiegu: działanie i efekty
Wraz z procesem starzenia się następuje stopniowy zanik tkanek podskórnych - twarz traci swoją objętość, zapadają się skronie i policzki (traci się zaokrąglone rysy twarzy), a skóra i tkanki zaczynają obwisać pod działaniem grawitacji.
Wolumetria opiera się na skorygowaniu objętości tkanek miękkich twarzy, przez co uzyskuje się efekt młodszego wyglądu. Jednocześnie, wolumetria poprawia zarys twarzy i udoskonala jej owal. Jest to zabieg, który odbudowuje objętość w tych obszarach twarzy, gdzie zmniejszyła się na przykład ilość tkanki tłuszczowej.
Efekt wolumetrii jest natychmiastowy i może utrzymać się od 9 do 18 miesięcy, w zależności od predyspozycji osobniczych pacjenta i użytych preparatów. Preparaty wolumetryczne można stosować również w przypadku wskazań do wypełnienia tłuszczowego, wykorzystują one bowiem technologię trójwymiarowej macierzy kwasu hialuronowego i powiązanego z nią systemu poprawy skuteczności usieciowania.
Wypełniacze stosowane w wolumetrii są specyficzne, gęstsze od pozostałych i dlatego są dobre do przywracania objętości i modelowania twarzy. Dodatkowo, preparaty te mają dużą odporność na działanie ze strony wolnych rodników i rozkład enzymatyczny.
Wolumetria to bezbolesny zabieg przeprowadzany przez lekarza w znieczuleniu miejscowym. Najpierw lekarz ustala zakres korekcji, wstrzykuje kwas hialuronowy, a potem odpowiednio go rozprowadza w czasie zabiegu. Powstały w ten sposób implant jest elastyczny, miękki, o jednorodnej konsystencji z otaczającą tkanką – w praktyce jest niewyczuwalny oraz niewidoczny. Czas takiego zabiegu to zaledwie 30 minut. Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu! Dodatkowo, implant zapewnia odpowiednie nawilżenie tkanek, przez co skóra wygląda młodo i naturalnie.
Efekty wolumetrii twarzy
choroby nowotworowe, autoimmunologiczne
Efekty niepożądane:
W czasie zabiegu Pacjent może odczuwać „rozpieranie” w tkance podskórnej, dlatego przed zabiegiem można zdecydować się na znieczulenie miejscowe. Po zabiegu, przez kilka dni, modelowana okolica może delikatnie boleć, a także może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk. Po zabiegu nie wolno przebywać na intensywnym słońcu (również solarium) oraz wykonywać intensywnego treningu fizycznego.