Mezoterapia to nieinwazyjny zabieg, który w krótkim czasie poprawia wygląd i kondycje skóry. Jej wyjątkowość tkwi w indywidualnie dobranych substancjach aktywnych, które docierając w głąb skóry, działają na nią leczniczo, odżywczo, rewitalizująco - mówiąc w dużym skrócie przeciwstarzeniowo.
Działanie mezoterapii to synergia dwóch procesów:
Najczęściej stosowanymi substancjami aktywnymi w preparatach do mezoterapii są: kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy biomimetyczne, witaminy, minerały oraz substancje o działaniu antyoksydacyjnym. Zabieg ten wykonuje się zarówno w obszarze twarzy, szyi, dekoltu, jak również w walce z wypadaniem włosów oraz wspomagająco w likwidowaniu nadmiernej tkanki tłuszowej, cellulitu oraz rozstępów.
O zabiegu mezoterapii:
Zabieg wykonywany jest strzykawką z krótką, cienką igłą i odpowiednio dobranym do potrzeb i problemów skórnych preparatem. Zabieg na ogół jest bezbolesny - pacjent znieczulany jest przed zabiegiem kremem zawierającym lidokainę, co niweluje nieprzyjemne odczucia.
Wskazania do zabiegu:
Częstotliwość wykonywania:
W początkowej fazie wykonywania zabiegów zaleca się, by przeprowadzać je w serii 3-4 razy co 2 tygodnie. Kolejne zabiegi ustalane są indywidualnie, mniej więcej co kilka miesięcy.
Efektem serii zabiegów jest:
- mezoterapia mikroigłowa, regeneracja i rewitalizacja skóry
Dermapen - mezoterapia mikroigłowa regeneracja i rewitalizacja skóry. Pobudza regenerację, odnowę i przebudowę skóry. Efekty po serii zabiegów to: poprawa struktury skóry, lifting, rozjaśnienie, intensywne odmłodzenie, spłycenie zmarszczek, bruzd, blizn, poprawa struktury oprawy oka z ingerencją w skórę powiek.
Mikrouszkodzenia tkanek spowodowane nakłuciami na zróżnicowanej głębokości pobudzają tworzenie nowego kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność, spoistość i młodość skóry. Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii: ciąża, zaburzenia krzepliwości krwi, zażywanie antykoagulantów, aspiryny, leków przeciwbólowych, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, upośledzone gojenie ran, choroby bakteryjne i wirusowe skóry, w tym opryszczka i aktywny trądzik
Zabieg mezoterapii pobudza regenerację, odnowę i przebudowę skóry.
Efekty po serii zabiegów to: poprawa struktury skóry, lifting, rozjaśnienie, intensywne odmłodzenie, spłycenie zmarszczek, bruzd, blizn, poprawa struktury oprawy oka z ingerencją w skórę powiek.
Mikrouszkodzenia tkanek spowodowane nakłuciami na zróżnicowanej głębokości pobudzają tworzenie nowego kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność, spoistość i młodość skóry.
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii: