Rejestracja: 663 434 003   

 

        

 

  Medycyna estetyczna - Instytut Anti Aging w Bielsku-Białej

 

 

Medycyna estetyczna zajmuje się głównie profilaktyką starzenia się skóry oraz rekonstrukcjami mającymi odtworzyć stan sprzed tego procesu. Mówiąc ogólnie, poprzez drobne, nieinwazyjne zabiegi ma pomagać w odmłodzeniu naszej skóry, pozbyciu się defektów, czy poprawianiu drobnych niedoskonałości estetycznych, które wpływają negatywnie na naszą samoocenę - zmarszczki,bruzdy,zwiotczenia,ubytki tkankowe,blizny, zapadnięte obszary  itp. 

 

Decydując się na zabiegi medycyny estetycznej chcemy cofnąć czas, który najbardziej widoczny jest na naszej skórze.

Obszarem zainteresowania medycyny estetycznej jest  nie tylko twarz, lecz całe ciało...

 

Metody stosowane w medycynie estetycznej wykorzystują zabiegi o małej inwazyjności, które jednak przynoszą natychmiastowe, spektakularne efekty. Najpopularniejsze zabiegi to np. iniekcje toksyny botulinowej tzw. botox, kwasu hialuronowego i innych wypełniaczy i stymulatorów, stelażowanie tkanek za pomocą preparatów lub nici liftingujących, niwelowanie cellulitu, blizn, rozstępów, przebarwień, a nawet nadmiernej potliwości czy wypadania włosów oraz łysienia.   

 

Orężem w walce z tymi kobiecymi, a także często męskimi niedoskonałościami jest właśnie medycyna estetyczna, która w odróżnieniu od chirurgii plastycznej, opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych zabiegach. Nie wymagają one pobytu w szpitalu i są wykonywane ambulatoryjnie. Warto tu zaznaczyć, że są one wykonywane przez doświadczonego lekarza, z użyciem certyfikowanych substancji i metod, dlatego są  bezpieczne i nie zagrażają  zdrowiu pacjentów.